Blaj: vineri, 12 mai, fără apă potabilă în zona Berc-Ciufud

Furnizarea apei potabile va fi întreruptă vineri, 12 mai 2017, între orele 09.00 - 16.00, pe străzile Păcii, Costache Negri, Plopilor, Pârâului, Salcâmilor, Oborului, Prundului şi Gheorghe Magheru, din cauza unor lucrări la reţeaua de distribuţie din zonă. Compania Apă CTTA avertizează că există riscul creşterii turbidităţii apei, imediat după reluarea furnizării acesteia.

Sucursala Blaj a Societătţii Apă CTTA S.A. Alba anunţă că vineri, 12 mai 2017, între orele 09.00 - 16.00, se va sista furnizarea apei potabile în municipiul Blaj, pe străzile Păcii, Costache Negri, Plopilor, Pârâului, Salcâmilor, Oborului, Prundului şi Gheorghe Magheru, în vederea realizării unor lucrări la reţeaua de distribuţie a apei de pe strada Păcii, în zona de intersecţie cu străzile Gheorghe Magheru şi Plopilor.

După finalizarea lucrărilor şi repunerea reţelei de distribuţie sub presiune este posibil să apară creşteri ale turbidităţii apei, în acest sens urmând a se lua toate măsurile necesare pentru aducerea acesteia în limitele parametrilor de calitate, informează un comunicat semnat de Ioan Ignat, Şeful Sucursalei Blaj a a Societătţii Apă CTTA S.A. Alba.

Foto: internet

11.05.2017.