Blaj: Denisa Căpîlnean și Vlad Ciufudean, Miss şi Mister Boboc la Balul Bobocilor 2016 de la Colegiul Național ,,I. M. Clain”

Vineri, 28 octombrie, la Centrul Cultural ,,Iacob Mureșianu” Blaj, sub genericul ,,Urzeala Țărilor,” s-a desfășurat Balul Bobocilor de la ColegiulNațional ,,I. M. Clain” 2016. Organizatorii acestui eveniment important din viața oricărui licean au fost prof. Adrian Hetak și Consiliul Elevilor, format din: Diana Chiș, Adrian Mărginean și președintele Lucian Dragoș.

Bobocii care au intrat în scenă, plini de entuziasm, cu dorința ascunsă de a câștiga marele trofeu, au fost reprezentați de următoarele perechi: Denisa Căpîlnean și Cristea Cristian (IX A), Carina Moga și Vlad Ciufudean (IX B), Deva Adelina și Ianis Popa (IX C), Ciorgovean Maria și Flavius Baba (IX D) și Miruna Humuzău și Ștefan Anușcă.

Din spectacol nu au lipsit momentele artistice și numerele de dans, împletite cu parcurgerea unor probe de cultură generală, spontaneitate și abilități practice. Cei doi prezentatori, Miruna Rotaru și Peter Windt (XI C), prin charismă și stil, au reușit să întrețină atmosfera incitantă din sala arhiplină, iar glumele lor au detensionat concurenții.

Membrii juriului, compus din prof. Daiana Seicean (fost coordonator al CE), prof. Adrian Solomon, Ștefan Mezei (Președinte al Asociației de părinți), Gabriel Benchea (fost absolvent) și Andreea Rus (Miss Boboc 2015), au decis câștigătorii balului și pe cei care au știut să fie simpatici și naturali, reușind să cucerească publicul - Miss Boboc - Denisa Căpîlnean și Mister Boboc -Vlad Ciufudean, Miss Popularitate - Carina Moga și Mister Popularitate - Cristea Cristian, ne-a informat Prof. Claudia Oancea-Raica, purtător de cuvânt al colegiului Colegiul Național ,,I. M. Clain” Blaj. 01.11.2016.